VI. kolo 2013/14 - Povinných 6 bodů je doma

28.01.2014 16:37

FC Velká Buková – Meteor Stochov 9 : 2 (4 : 2)
Branky: Daniš 4, Zoul 2, Matějovský P., Polánek, Panc – Minichthaler, Balík.
Rozhodčí: Stádník, Cílek. ŽK: Matějovský M. (V. Buková). 100 diváků

Vstup do prvního utkání šestého hracího dne, proti stochovskému Meteoru se nám zrovna moc nevydařil, kdy už ve 2. min musel Zíka po nedůrazu obránců lovit míč ze své svatyně. I v dalších minutách jsme se na place hledali a několik výtečných zákroků musel předvést Zíka, což nás zřejmě i nakoplo a s přibývajícími minutami jsme postupně přebírali iniciativu v utkání. Ve 12. min. se mohl z vyrovnávacího gólu radovat P. Matějovský, když po rychle rozehraném přímém kopu poslal míč mezi nohy obránce a brankáře přímo do černého 1:1. V též minutě se po přiťuknutí od Polánka prosadil Daniš 2:1, také ten nalezl skulinku mezi nohama brankáře. O minutu později navýšil brankový účet Polánek, poté co se přesně umístil křižnou střelu 3:1. Další branka byla k vidění v 15. min. po pohledné kombinaci Zoula s Polánkem, kteří si několikrát vyměnili balon ve středu hřiště a prvně jmenovaný nedal brankáři šanci 4:1. Také hosté se do poločasové přestávky radovali z branky a snížili na 4:2. Druhý poločas se odehrával převážně na polovině soupeře, s čímž přicházely i další branky. Ve 22. min. putoval míč do brankové sítě po ose M. Matějovský, Polánek, P. Matějovský, Daníš 5:2. V minutě 24. brankář soupeře obdržel třetí ,,housle´´ tentokrát od Polánek 6:2. Ještě než v hledišti utichla radost z branky mohli diváci slavit znovu, poté co P. Matějovský vysunul Daniše, který pohotově přehodil vyběhnuvšího brankáře 7:2. Ani vstřelený hattrick Daniše nezastavil a ve 27. min. vstřelil další poněkud kuriózní branku, když si brankář srazil lehkou střelu mezi nohy, odkud se míč poté sotva dokutálel do branky 8:2. Poslední slovo v utkání měl Panc, který ve 30. min. využil zaváhání obránce, kterého obral o míč a překonat bezmocného brankáře mu nedělalo sebemenší problém 9:2. Po této brance utkání skončilo a povinné 3 body si po zásluze připisujeme do tabulky.

FC Velká Buková – Blevice 73 5 : 4 (4 : 0)
Branky: Polánek 2, Daniš, Panc, Zoul – Bednár 2, Theiner, Bouška.
Rozhodčí: Čapek, Navrátilová. ŽK: Horsica (Blevice). ČK: Bednár (Blevice). 80 diváků.

Druhý zápas tohoto hracího dne proti soupeři z Blevic, by se dal popsat jako utkání dvou rozdílných poločasů a galapředstavení čaroděje Zíky v naší brance. Již v úvodní minutě utkání uplatnil svůj důraz Daniš a s přispěním obránců soupeře dotlačil míč do branky 1:0. I nadále jsme soupeře tlačili před vlastní brankoviště a vytvářeli jsme si šance. V 7. min. si připravil míč Panc, jeho střelu obrana stačila odvrátit, míč se odrazil zpět k Pancovi, který zkusil štěstí podruhé a prostřelil vše, co mu stálo v cestě 2:0. Na rozdíl tří branek zvýšil o minutu později Zoul, který se nejlépe zorientoval v brankovišti a odražený míč usměrnil za záda brankáře 3:0. O několik minut později se prosadil i Polánek, kterého před brankou našel M. Matějovský 4:0. Ačkoliv se zdálo, že výsledek je jednoznačný je potřeba zmínit, že soupeřovi útočníci si během prvního poločasu, vypracovali několik vyložených gólových situací, se kterými si poradil Zíka. Start do druhého poločasu se nám moc nevydařil, hned po rozehrání nechala obrana Zíku na ,,holičkách´´ a útočník soupeře snížil 4:1. Po vstřelené brance vycítil soupeř možnost úspěchu a v 9. min. byl rozdíl ve skoré jednobrankový 4:3 a mohlo být ještě hůř, kdyby Zíka nepředvedl své umění. Veseleji bylo v minutě desáté, když Polánek doklepl míč do odkryté branky po faulu brankáře na Daniše, tato však nebyla uznána pro přerušení hry. Ve dvanácté minutě byl chybně vyloučen hostující hráč, poté co předčasně vystřídal. Přesilovku ihned využil Polánek, kterému míč před prázdnou branku naservíroval Daniš, poté co jej vybojoval ve středu hřiště 5:3. Zbytečná komplikace přišla půl minuty před koncem zápasu, když útočník ztratil míč na polovině, čehož hosté využili a dokázali opět snížit na rozdíl jedné branky 5:4. I přes tuto branku se nám vítězství podařilo uhájit. Největší zásluhu na zisku tří bodů z tohoto utkání má Zíka, který odchytal životní zápas a to i přes obdržení čtyř branek.