VI. kolo 2012-2013 S novou posilou zasloužené 4 body

29.01.2013 12:24

AFC Celtic Kladno „B“ – FC Velká Buková 2 : 2 (1 : 1)
Branky: Červený, Rác – Pucholt, Matějovský P.
Rozhodčí: Kalík, Chadima. ŽK: Matějovský M. (V. Buková). ČK_ Marhons (Celtic „B“). 20 diváků

Sestava: M. Matějovský - P. Matějovský, Polánek, Knot - Panc, Pucholt, Zuska

V prvním utkání šestého kola nás čekal soupeř s ambicemi na postup nacházející se na 2. místě tabulky Celtic Kladno. První naše myšlenka byla neudělat ostudu jako v minulém kole. Do utkání  poprvé v našich barvách nastoupila letošní posila Tomáš Pucholt, který jak se ukázalo bude pro náš tým velkou posilou. Začátek utkání byl opatrný z obou stran, kdy míč na svých sálovkách měli domácí hráči, kteří hledali cestu jak vyzrát na dobře bránící  naše mužstvo. Toto se jim ovšem nepodařilo a branky se diváci dočkali na druhé straně, když se individuelně přes dva hráče prosadil Puchol a poté střelou z úhlu  nedal brankáři soupeře šanci 0:1. Poté byl na řadě opět náš soupeř, který po pěkné kombinaci minutu po obdržené brance srovnal na 1:1. Od tohoto okamžiku se začala hrát otevřený futsal z obou stran a ukazatel skóre se neměnil jen díky výborným zákrokům obou brankářů a tak polačové skóre zůstalo 1:1. Do druhého poločasu vstoupili o něco aktivněji domácí, kteří se rozhodně nechtěli smířit s remízou a několikrát nebezpečně ohrozili Matějovského branku ta však díky výborným zákrokům odolávala. Velkou šanci měli domácí v polovině druhého poločasu, kdy M. Matějovský jen za cenu faulu v pokutovém území zastavil domácího útočníka nařízenou penaltou však domácí pohrdli, když střela šla o několik metrů mimo branku. I nadále domácí obléhali naši branku a když už to vypadalo, že domácí nemaj střelecky obuto přišla branka poté co M. Matějovský vyrazil během několika okamžiků dvě střeli soupeře ovšem na třetí dorážku, která mířila do odkryté branky byl krátký 2:1.  Jako by tato branka naše mužstvo semkla a domácí zřejmě uspala. Obraz hry se obrátil a byli jsme to my kdo se snažil o vstřelení branky, ale toto se nám dlouhé okamžiky nedařilo. Když už se 10 vteřin před konce zdálo, že je rozhodnuto vybojoval Zuska na posledním hráči domácích míč pro Polánka, který postupoval sám na brankáře ovšem v momentě kdy chtěl vystřelit byl zastaven nedovoleným zákrokem po kterém domácí obránce obdržel červenou kartu a naše mužstvo dostalo možnost rozehrát volný přímý kop, ke kterému se postavil P. Matějovský, který míč přízemní střelou s pomocí levé tyče poslal do sítě 2:2. Ihned po vyrovnání bylo utkání ukončeno a tak jsme si zaslouženě z utkání připsali bod.

Rekrea Třtice – FC Velká Buková 0 : 7 (0 : 2)
Branky: Pucholt 3, Zuska 2, Panc, Matějovský P.
Rozhodčí: Chadima, Pejša J. ŽK: Trkal (Třtice). 10 diváků.

Ihned po skončení prvního zápasu jsme nastoupili k druhému utkání ve kterém nás čekal soupeř z rakovnického okresu a to Rekrea Třtice, která okupovala pátou příčku tabulky. Od prvních okamžiků tohto utkání jsem byli lepší a nebezpečnější mužtvo. Na radost ze vstřelení branky jsme nečekali dlouho, když akci z prvního utkání si zopakoval Pucholt a poslal naše barvy do vedení 0:1. Po vstřelené brance se hra uklidnila a odehrávala se především na polovině hřiště. V 10 minutě vybojoval na vlastní polovině míč P. Matějovský, který zatáhl míč před branku soupeře, kde našel volného Zusku, který bodlem poslal míč přesně k tyči 0:2. I nadále jsme si v utkání vytvářeli šance a po jedné z nich jsme se již  radovali potřetí ovšem Puchol střelu přes ležícího brankáře poslal až na břevno odkud se míč odrazil do zámezí. Několik šancí si připsali na své konto i borci Třtice ovšem proti byl v ten den vyborně chytající Matějovský, který četl hru a několikrát míč odkopl v pozici posledního hráče do bezpečí. Ukazatel skóre se do konce poločasu již neměnil. Začátek druhého poločasu patřil jednoznačně Pucholtovi, který nejprve využil přihrávky Polánka obešel vyběhnušího brankáře a do prázdné branky  zvíšil na 0:3. I další akce nesla jméno Pucholta, který vystihl rozehru obránců soupeře a překonání brankáře pro takového střelce již nebyl problém 0:4. I nadále jsme si toto utkání užívali a vytvářeli si šance, kterým předcházeli pěkné kombivace v podání všech našich hráčů. Pátá branka padla po faulu na Pucholtal k přímému kopu se postavil P. Matějovský, který si narazil se Zuskou, ten přihrávku vrátil proti noze Matějovskému, který přízemní střelou našel skulinu mezi brankářovíma nohama 0:5. Domácí už po zbytek utkání rezignovali a někteří hráči toto psychycky neunášeli a zbytečně se uchylovyli k faulům a nesportovním gestům. Toto nám na sebevědomí jen přidalo a podařilo se nám ještě dvakrát skórovat. Šestou branku přidal po rozehrání rohu z velkého úhlu Panc malo kdo si v hale všiml, že střela skončila v brace 0:6. V poslední minutě přidal pěknou branku také Zuska, který číhal v brankovém území domácích tak dlouho než k němu doputovala nepovedená střela Pucholta, kterou zády k brace proudloužil patou podél brankáře a míč skončil až v síti 0:7. Za tohoto stavu utkání skončilo a my si připisujeme první výhru v letošním ročníku.