V. kolo 2013/14 - Do třetice zisk 3 bodů

Ceresit Hvězda Kladno – FC Velká Buková 0 : 6 (0 : 2)

Branky: Panc 3, Polánek 2, Daniš.

Rozhodčí: Stádník,Laštovička. ŽK: Křtěn (Ceresit). 40 diváků.

Sestava: Zíka - Matějovský P, Matějovský M., Zuska, Svoboda - Daniš, Polánek, Panc

Páté kolo = první utkání v roce 2014. Soupeřem v prvním utkání nám byl celek Ceresitu Kladno, proti kterému jsme hráli vůbec poprvé. Téměř celé utkání bylo v naši režii a útočníci soupeře ohrožovali Zíkovu branku jen sporadicky.  V obrané fázi si domácí hráči počínali o poznání lépe a koncentrovanou obranou hrou nás nepouštěli k ohrožení své branky. Bezbrankový stav vydržel až do 10 min., kdy se dokázal prosadil náš nejlepší střelec Polánek 0:1, který se radoval z branky i o dvě minuty později 0:2. Do poločasu jsme se další branky nedočkali. V páté minutě druhého poločasu vstřelil branku  Daniš 0:3. Za tohoto stavu soupeř otevřel svou hru, čehož v 22., 24. a 26. min. využil Panc a zaznamenal, tak čistý hattrick 0:6, tímto výsledkem utkání skončilo a Zíka si připisuje své první čisté konto a jako tým si připisujeme zasloužené tři bodíky.

AFK Rozdělov – FC Velká Buková 3 : 1 (2 : 0)

Branky: Maňkoš 2, Hartig – Matějovský M.

Rozhodčí: Stádník, Laštovička. ŽK: Kučera – Matějovský P., Polánek, Matějovský M. 90 diváků.

V druhém utkání tohoto kola nás čekal nováček a do té doby neporažený tým AFK Rozdělov, který je dosavadní překvapením soutěže. Od prvního rozehrání bylo utkání vyrovnané na celé hrací ploše. Při ohrožení obou branek byli na svém místě oba brankáři. V polovině poločasu se prosadil soupeř, který využil naší chybné rozehrávky 1:0. I po této brance bylo utkání vyrovnané až do chvíle, kdy zaúřadovali oba rozhodčí, když nejprve asistent rozhodčího nechal soupeře pokračovat i přes skutečnost, že se s  míčem dostal za postranní čáru a vzápětí hlavní rozhodčí v našem brankovišti odpískal pokutový kop po čistém zákroku P. Matějovského, sám postižený se při penaltě nemýlil 2:0. Po této brance mohl na konci poločasu snížit P. Matějovský ovšem brankář soupeře si s přímým kopem poradil. V druhé půli jsme si vytvořili několik šancí, ale v cestě k radosti nám stál skvěle chytající brankář domácích. Pět min. před koncem jsme z brejku obdrželi třetí branku. Čestný úspěch min. před koncem vstřelil M. Matějovský, který poslal do sítě tečovanou střelu 3:1. Utkání bylo v náš neprospěch ovlivněno počínáním rozhodčích při 2 druhé brance.