V. kolo ,,po dobrém výkonu 6 bodů´´

19.01.2012 15:55

FC Velká Buková - Čechie Slaný "C" 5 : 4 (3 : 4)
Branky: Polánek 2, Matějovský P., Zuska, Daniš - Petržílka 2, Hartman, Kvasnica.
Rozhodčí: Valent, Kalík. ŽK: Zuska (V. Buková). 60 diváků.

Sestava: M. Matějovský - P. Matějoský, L. Zoul, Barthel - Daniš, Zuska, Polánek

V prvním utkání pátého hracího dne na nás čekal soupeř pohybující se stejně jako naše mužstvo ve středu tabulky a to Čechie Slaný C, kdy do utkání zasáhli i hráči A a B týmu. Toto utkání bylo jak na houpačce nahoru a dolu první branky padaly za záda Matějovského, když po dvou zbytečných ztrátách ve středu hřiště jsme dvakrát inkasovali 0:2. Po obdržených brankách jsme měli více ze hry z čehož plynulo  snížení, když se k přímému kopu za hranicí brankoviště postavil k trestnému kopu P. Matějovský a s pomocí tyče poslal míč do branky 1:2. O minutu později bylo vyrovnáno, když se k míči dostal Polánek a prostřelil hostujícího brankáře 2:2. Ihned po vyrovnání přišel další zásah do černého ze strany hostů 2:3. Následovala klidnější dvouminutovka bez větších šancí až do okamžiku, kdy Zuska vybojoval míč ve středu hřiště posunul jej do strany na P. Matějovského, který vrátil míč Zuskovi před poloprázdnou branku a bylo srovnáno 3:3. Ani tentokrát to netrvalo dlouho a do vedení šli opět hosté po další chybě z naší strany 3:4. Za tohoto stavu následovala poločasová přestávka. Druhý poločas byl jednoznačně v naší režii, když jsme se neustále pokoušeli o vstřelení branky, ale hostující hráči, brankář i konstrukce branky byli proti až do 10. min druhého poločasu, když se k přímému kopu postavil Daniš a technickou střelou poslal míč až do sítě 4:4. I nadále jsme se pokoušeli o vstřelení vítězné branky, velmi blízko byl Barthel, který těžký cent trefil ideálně z první ovšem jen do tyče. A tak se rozhodlo až minutu před koncem, když se míče zmocnil Polánek a bodlem jej poslal za záda brankáře 4:5. Od tohoto okamžiku jsme se již soustředili na defenzivu, aby jsme neinkasovali jako v předchozích případech, což se podařilo a připsali jsem si 3 body.

FC Velká Buková - Foboz Slaný "C" 4 : 3 (0 : 2)
Branky: Matějovský P. 2, Polánek, Berthel - Dlouhý 2, Oblazný.
Rozhodčí: Říha, Kalík. ŽK: Matějovský P. - Šarboch. 30 diváků.

V druhém utkání pátého kola nás čekal soupeř z kategorie silnějších a to Foboz Slaný C, který se nacházel v popředí tabulky. Začátek utkání byl opatrný z obou stran a postupem času převzali iniciativu hosté, kteří byli lepším celkem a zaslouženě se dostali do dvoubrankového vedení, které vydrželo až do poločasové přestávky. Velkou zásluhu na tomto stavu měl především hostující brankář, který si poradil s několika vyloženými pokusy z naší strany. Druhý poločas byl v opačném gardu toho prvního a my jsme byli tím lepším celkem. V druhé minutě druhého poločasu si P. Matějovský posunul míč do středu brankoviště a levačkou s pomocí teče překonal výborně chytajícího brankáře hostí 1:2. O další radost ze vstřelení branky se postaral Polánek, který si poradil s hostujícím brankářem a srovnal na 2:2. Za tohoto stavu se do šance dostali hosté ovšem M. Matějovský byl proti a nebezpečnou střelu vyrazil, míč se ovšem od P. Matějovského odrazil k hostujícímu útočníkovi, který se nemýlil 2:3. Ani tato branka nás nepoložila naopak nadále jsme stupňovali svůj tlak a snažili jsme se o vstřelení branek. To také přišlo po ukázkové akci, když Zuska poslal lobovanou přihrávku z vlastní poloviny za obránce soupeře kam si naběhl Barthel z první si zpracoval  míč a druhým dotekem ho nekompromisně poslal do sítě 3:3. Ani jeden ze soupeřů nebyl spokojený s tímto stavem a snažil se o vstřelení branky. První šanci měli tři minuty před koncem hosté, kteří měli možnost rozehrání přímého kopu na hranici brankoviště, ovšem po rozehrání se střela hostí odrazila do hřiště a následoval  náš rychlý brejk, se kterým si hosté poradili a míč poslali na roh. Ten Daniš rychle rozehrál na P. Matějovského, který si tentokrát posunul míč do středu na pravou nohu a po slabé střele kupodivu všech skončil míč za brankovou čárou 4:3. Od této chvíle se hosté pokoušeli o zkorigování výsledku, ale naše defenziva fungovala na výbornou a tak si i v druhém těžkém utkání připisujeme 3 body.