V. kolo

18.01.2010 14:58

Ve pátem kole jsme odjeli k odehrání dvou utkání se soupeři, kteří se v tabulce nacházejí před námi.

Jako první jsme se střetli s rezervou Tatranu Zlonice, která se nacházela na druhém místě tabulky. To nebylo na hřišti ani poznat, jelikož jsme to byli my, kdo po většinu utkání hrozil. Tatran ohrozil naši branku pouze třikrát a to po dlouhém výhozu brankáře, kterého se ujal útočník a následně se ocitl před Vrábíkem, tento nás však podržel svými zákroky. Mezi těmito šancemi hostí bylo několik našich šancí zejména Daniše, který se ocitl min. 5 x osamocen před brankářem Tatranu, avšak ani jednou nezamířil mezi tři tyče. Na konci prvního poločasu to byl opět Daniš, který se samostatně uvolnil a postupoval sám na brankáře. Jeho zakončení skončilo pouze na pravé tyči soupeřovi branky. Poté následoval hvizd rozhočího znamenající konec prvního poločasu. Druhý poločas se nesl ve stejné pojetí hry s našimi šancemi, převážně Daniše. Zde jsme měli i šanci zahrát si přesilovou hru po vyloučení domácího obránce, ani tato možnost nevyústila v branku. Dvě minuty před koncem hrací doby se Daniš na soupeřově polovině v levém rohu  uvolnil přes dva protihráče, poté našel svoji přihrávkou před brankou osamoceného Zusku, pro kterého už nebyl problém dostat míč do prázdné branky soupeře 1:0. Tento výsledek jsme si již nenechali sebrat a získali jsme cené tři body.

V druhém utkání jsme narazili na hráče týmu FC Atraps Kladno, který se v tabulce nacházel o bod před námi. Nástup do tohoto utkání jsme měli naprosto famózní. Hned po rozehrání Daniš získal míč a svoji střelou do právého spodního rohu branky nedal brankáři Kladna šanci 1:0. A byl to znovu Daniš, který po minutě hry vystihl přihrávku posledního hráče Kladna a bězel sám na brankáře kterého prostřelil podruhé 2:0. Následovala hra uprostřed hřiště až do chvíle kdy do konce poločasu chybělo 30 sekund v tom si slabší chvilku vybral Štícha, když jako poslední hráč se nechal obehrát a útočník Kladna z úhlu prostřelil Vrábíka 2:1. Po této brance byl po faulu na Pance vyloučen útočník Kladna. Druhý poločas tak začal naši přesilovkou, ve které nás soupeř k ničemu nepustil a byli to hráči Kladna, kteří měli více ze hry z čeho začali těžit, když po dlouhém výhozu brankáře se z první opřel do míče útočník Kladna a nedal Vrábíkovi šanci 2:2. Poté se ukázalo staré známé pravidlo nedáš dostaneš a to když P. Matějovský přihrávkou přes celé hřiště našel Štíchu, který chtěl napodobit utočníka Kladna a vystřelit z první, střela mu však nevyšla a kladenští z rychlého brejku otočili skóre na svoji stranu 2:3. To však nebyl konec našich chyb, jednu takovou vytvořil Zoul, který chtěl rozehrát autový kop přes celou šíři hřiště přes vlastní pokutové území, toto však vystihl útočník Kladna a nechytatelnou ránou upravil skóre 2:4. Po této brance jsme se přestali hádat a začali hrát fotbal, ovšem gólově jsme se neprosadili, až do chvíle kdy chybělo 15 vteřin do konce to se do míče z přímého kopu opřel P. Matějovský a prostřelil vše co mu stálo v cestě. Více už jsme toho nestihli a svými chybami jsme přišli o tři body.