IV. kolo 2013/14 - Oslabená sestava se ziskem 3 bodů

FC Velká Buková – FK Kačice 2 : 1 (1 : 0)
Branky: Polánek 2 – Šroubek.
Rozhodčí: Hovorka, Kindl. 40 diváků.

Sestava: Zíka - Matějovský P., Matějovský M., Zoul, - Polánek, Panc

Do čtvrtého kola jsme vstoupili utkáním proti Kačici, která se pohybovala ve středu tabulky. Utkání bylo od počátku vyrovnané a jen díky neproměňování vyložených šancí především z naší strany se skóre měnilo je třikrát. O první a jedinou branku prvního poločasu se postaral Polánek 1:0. Druhou branku si stejný hráč připsal i v poločase druhém, když po vyrovnání vrátil vedení na naši stranu 1:2. Tímto výsledkem utkání i skončilo a nutno podotknout, že zásluhu na vítězství má Zíka, který několikrát zachránil zaváhání našich hráčů, kterým již ke konci utkání docházeli síly. Ze zápasu si připisujeme 3 možná až zbytečně vydřené body.

FC Velká Buková – TJ Slabce 1 : 6 (1 : 3)
Branky: Matějovský P. – Černý 2, Konopásek, Čiha, Melichar, Strouhal.
Rozhodčí: Berovič, Hovorka. 50 diváků.

V dalším zápase nás čekal jeden z nejtěžších soupeřů, tým Slabec, který vévodí tabulce II. třídy. Začátek utkání byl opatrný z obou stran, šance se střídali na obou stranách a skóre se neměnilo jen díky zákrokům obou brankářů. Kolem 10. min prvního poločasu došlo k několika pro nás nešťastným odrazům míče u naší brány z čehož soupeř vytěžil 3 branky. Před poločasovou přestávkou stačil snížil P. Matějovský 1:3. Do druhého poločasu jsme vstoupili s útočnou taktikou, která přinášela šance ovšem překonat výtečně chytajícího brankáře hostí se nám nepodařilo a tak branky padaly na druhé straně, kde hosté využili tři ze svých několika brejků a utkání skončilo výsledkem 1:6 v náš neprospěch.