II. kolo 2013/14 - Chuť a bojovnost = 6 bodů

FC Hornets Buštěhrad – FC Velká Buková 1 : 4 (0 : 0)
Branky: Terš I. – Daniš 2, Panc, Polánek.
Rozhodčí: Laštovička, Kalík. 70 diváků.

Sestava: Zíka - Matějovský P., Zoul L., Matějovský M., Zuska - Panc, Polánek, Daniš, Hejkal

Třetí utkání letošního ročníku by se dalo charakterizovat jako velká neznámá a to vzhledem ke skutečnosti, že naším soupeřem byl tým Buštěhradských Hornets, pro které bylo soutěžní utkání první v historii. Vzhledem k této skutečnosti jsme nevěděli co od soupeře můžeme očekávat a do utkání jsme vstoupili opatrně. Ze strany hráčů soupeře byla znát začátečnická nervozita a neznalost futsalových pravidel, která zbytečně připravovala hráče soupeře o míče S přibývajícími minutami jsme v utkání převzali iniciativu a začali jsme ohrožovat soupeřovu branku, ve které vyčníval výborně chytající brankář soupeře, který včasnými výběhy zneškodnil hned několik vyložených šancí našich hráčů i díky tomuto skončil první poločas 0:0. Do druhého poločasu jsme vstoupili s útočnou taktikou, která se nám nevyplatila v 18. min., když zapomenutý útočník soupeře před naší brankou hlavou lehce tečoval nakopnutý míč, který skončil až za zády Zíky 1:0. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, když ve 20 min. se uvolnil Daniš a konečně překonal brankáře soupeře 1:1. Touto brankou odstartovala rychlá pěti minutovka, když ve 21. min. se po uvolnění před dva protihráče uvolnil Panc a ranou přehoupl vedení na naši stranu 1:2. O dvě minuty později vystihl rozehrávku soupeře P. Matějovský posunul míč k Danišovi, který si v samostatném úniku poradil na výbornou 1:3. O další dvě minuty později zvýšil po kombinační akci na rozdíl tří branek Polánek 1:4. V tento moment bylo utkání rozhodnutu, jelikož hráči soupeře neměli síly na zvrat a z naší strany došlo k šetření sil na další utkání a tak si po průběhu hry zaslouženě připisujeme tři body

1. FC Horní Bezděkov – FC Velká Buková 2 : 3 (2 : 1)
Branky: Linc, Benkovský – Zoul, Matějovský, Zuska.
Rozhodčí: Laštovička, Kalík. ŽK: Benkovský – Polánek. 90 diváků.

V dalším utkání nám byl soupeřem tým jiného kalibru a v letošní ročníku prozatím nejtěžší soupeř a to zkušené mužstvo Horního Bezděkova. Papírové předpoklady a zkušenost našich protihráčů se potvrdily i v utkání. Hned ve 2. min. bylo horko před naší brankou, když houževnatý útočník svým důrazem vybojoval míč na Zíkovi, v leže jej posunul ke spoluhráči, který do prázdné branky otevřel skóre 1:0. Tato branka nás malinko přibrzdila a hra se dostala do fáze, kdy jsme hledali recept, jak vyzrát na soupeřovi hráče. S odstupem času se hra z naší strany zrychlila, kdy toto začalo našim soupeřům dělat problémy, ovšem když už jsme se dostali k brance, chyběl kousek štěstíčka a to až do 13. min., v této minutě se zmocnil míče L. Zoul na soupeřově polovině si míč narazil s Polánkem a nadvakrát překonal soupeřova brankáře 1:1. Když už se první poločas chýlil ke svému konci mohli jsme navýšit své vedení, když Panc se pokusil vysunout Daniše do samostatného úniku, ovšem rozehru zachytila obrana soupeře rychle posunula míč na naše brankoviště, kde si domácí útočník nekompromisně poradil se Zíkou 2:1 po této brance skončil první poločas. Do druhého poločasu jsme vstoupili s tím, že k překonání soupeře bude zapotřebí ještě zrychlit, což se nám dařilo a do dobré příležitosti se dostal Daniš, Polánek či P. Matějovský, ale skoré se neměnilo a když to nešlo rychlostí vyšlo to ve 21. min. důrazem M. Matějovskému, který natřikrát procpal míč do brankové sítě 2:2. I nadále jsme hráli líbivý a rychlý futsal a soupeř hrozil především z brejků, ale na obou stranách vyčnívali brankáři. Naposledy se skóre změnilo ve 28. min. , když za hranicí brankoviště vybojoval Panc přímý kop, k tomu se postavil Zuska a prostřeli vše co mu stálo v cestě 2:3. S tímto výsledkem jsme byli spokojeni a tomuto jsme přizpůsobili svou hru po zbytek utkání což byla defenziva, která fungovala do poslední vteřiny a připisujeme si odbojované tři body. Nutno dodat, že během utkání několika těžkými a efektivními zákroky podržel naše mužstvo svými zákroky Zíka. Během tohoto utkání bylo jak naše tak soupeřovo mužstvo podporováno početnou skupinou fanoušků.