II. kolo ,, bez střídání se třemi body´´

20.11.2011 18:19

Sestava: Zíka - L. Zoul, M. Matějovský - Daniš, Matějovský P.

FC Velká Buková - Rekrea Třtice 1 : 2 (0 : 1)
Branky: Daniš - Trkal, Kováčik

V prvním utkání druhé hracího dne nás čekal celek, který do soutěže přestoupil z rakovnického okresu a to Rekrea Třtice, tým postavený kolem dobře vybaveného J. Trkala. Už od začátku bylo k vidění několik dobrých šancí na obou stranách, ale proti radosti ze vstřelení branky byli oba brankáři, kteří se činili. Stav utkání se změnil v 10. min., kdy z pozahráče vystřelil J. Trkal a Zíka již nestihl reagovat 0:1. Od té doby bylo vidět na našich hráčích, že hrát bez střídání není jednoduché a je potřeba chvilka oddechu a více ze hry měli tedy hosté, naději na body držel především dobře chytající Zíka, a tak poločasové skóre se již nezměnilo. Do druhého poločasu jsme vstoupili s velkou chutí o srovnání výsledku a několik dobrých šancí si vytvořil Daniš, ovšem v hostující brance čaroval golman se svými zákroky. Pět minut před koncem bylo ještě hůře, když L. Zoul podskočil vysoký balon a dva hostující hráči si již proti osamocenému Zíkovi poradili 0:2. I když v našich nohách bylo 25. min. hry, kdy se šance střídali na obou stranách nesložili jsme zbraně a vytvářeli si šance na zkorigování výsledku. Odměna přišla 2 min. před koncem, kdy P. Matějovský rychle rozehrál roh na Daniše, který střelou bodlem nedal výborně chytajícími brankáři hostí šanci 1:2. Po snížení nás soupeř již nepustil k ohrožení branky a tak si utkání nepřipisujeme ani bod.

FC Velká Buková - FT Nové Strašecí 6 : 5 (2 : 3)
Branky: 3x Daniš, 2x P. Matějovský, M. Matějovský

V druhém utkání tohoto dne nás čekal další z týmů rakovnického okresu FT Nové Strašecí. Tento soupeř byl v poravnání s námi o něco lepé se střídajícími hráči, když měl na lavičce jednoho náhradníka. O prvních deseti minutách, by se dalo říct, že jsme toto utkání velice podcenili, jelikož jsme vlastními chybami umožnili soupeři třikrát rozvlnit síť 0:3. Až za tohoto stavu jsme zřejmě zjistili, že se již 10 min. hraje a od tohoto okamžiku jsme zpřesnili především přihrávky a začali se více tlačit do koncovky. Ve 12 min. jsme ještě zahodili šanci z tzv. tutových, když Daniš předložil L. Zoulovi před odkrytou branku, ten vša nastřelil pouze tyč. I nadále jsme se tlačili do koncovky a odměnou nám bylo ve 13 min. snížení, když před pokutovým území vybojoval Daniš míč pro M. Matějovského, který našel na pravé straně svého bratra,  který naservíroval míč před prázdnou branku Danišovi a ten se nemílil 1:3. Ve chvíli, kdy se hosté již zřejmě, že bude odpískán poločas udeřil Daniš podruhé, když střelou bodlem snížil 2:3 po této brance zazněl poločasový hvizd rozhodčího. I na začátku druhého poločasu jsme byli aktivnější než soupeř a M. Matějovský měl na noze srovní, kdyby se nezamotal a neposlal míč těsně vedle a tak se ze vstřelení branky radoval soupeř 2:4. Ve 20. minutě se již M. Matějovský trefil, když si v brankovišti zpracoval míč a přehodil vyběhnušího brankáře 3:4. Za dvě minuty bylo srovnáno, když se individuelně prosadil Daniš 4:4. Pět minut před koncem jsme využili rychlí break, když L.Zoul vystihl útok soupeře poslal míč na Daniše, který ho posul na M. Matějovského, který ještě našel na pravé straně bratra Petra a ten prostřelil bezmocného brankáře 5:4. O minutu bylo ještě veseleji, když z polovině hřiště vystřelil P. Matějovský slabou střelu, která kupodivu všech skončila v síti 6:4. 3 min. před konce přišlo snížení 6:5. Za tohoto stavu se zranil Daniš  a tak hosté měli šanci přesilovky ovšem tu nevyužili a Daniš se minutu před koncem vrátil do hry a pomohl udržet jedno brankové vedení. A tak si jako v 1. kole připisujeme z dnešního dne 3 body.